Vingumürgitus!

I can’t wait for the day when* people will enjoy life and stop bitching about everything. Alustasin ise kohe vingumisega! Päev korras! 😛

Miks me vingume ja kurdame nii palju? Seda on viimati nii meeletult. Kas on asi suves, et kõigil on stress ja depressioon? Või on see mingisugune trendivärk? Jah, meil KÕIGIL on raskeid aegu ja hetki. Absoluutselt igaühel. Aga on need asjad tõesti nii olulised, et neid kaugele ja kõrgele kuulutama peab ja lasta neil oma tuju rikkuda? Jah, suured mured on tõesti suured ja tõsised asjad, aga näiteks:

Sain inetu kommentaari. Pea valutab. Väsinud olen. Kõht valutab. Süüa tahaks. Ilm on liiga kuum. Ilm on liiga jahe. Ma pean pesu pesema. Ma pean poodi minema. Ma pean tööle minema jne. Mul ei ole tuju. Mul ei ole motivatsiooni. Kas need on tõesti asjad, mis on üldse mainimist väärt? Väikesed negatiivsed asjad, mida aina loobitakse jutuajamiste sisse ja teevad hetkeks nukraks. Misjaoks? Miks mitte keskenduda – Oh hea toit oli täna. Vaata, kui ilus ilm. Tohutult puhast pesu on ja hea värske pesu lõhn toas. Lilled õitsevad ja marjad valmivad. Saan poes käia ja head osta! Saan käia tööl ja raha teha. Lähen teen mõnusa uinaku – eeldatavasti mitte tööl muidugi. 😀

Osadel ei ole tervistki, et pesu pesta. Mõnel meist ei ole rahagi, et süüa osta. Igaühel pole katust pea kohal, kuhu halva ilmaga peitu minna. Miks ei hinnata rohkem asju, mis on HÄSTI? Igaühel meist oleks lademetes midagi, mille üle vinguda, aga kõik meist ei tee seda igapäevase traditsioonina. Mis on see erinevus? Miks osad teevad nii ja osad ei tee? Miks ei leita õnne tihemini pisiasjades? Miks ei TEHTA endale ise õnnelikke hetki tihemini? Võtta aeg maha kasvõi 5 minutiks ja teha kallisessioon kallima või lemmikloomadega. Võtta üks korralik vann või hea kohvihetk – või kohvi vannis! Või mõnusad ribid vannis söömiseks, saab kohe käed ka puhtaks! 😀

Jah muidugi vahepeal peab nö ventileerima ja ära kurtma, aga mina leian, et selleks on parimad sõbrad, nõustaja, psühholoog jne. Mitte terve maailm. Tean, et nüüd ma saan siin maru viha nii mõnegi blogija ja muidu tuttava poolt. 😀 Ja ma tean, et see kurtmine kuidagi justkui meeldib enamusele, läheb peale ja meeldib lugeda. Mina kahjuks selline ei ole, mul hakkab siiralt kahju ja mul on väga ebameeldiv kuulda, et teisel pahasti on. See ei ole minu jaoks meelelahutus. Ma tahaks aidata ja korda teha asja, aga tihti inimesed ei tahagi abi, nad tahavadki lihtsalt kurta. Kui sellest kasu ka tõesti on, et saab end tühjaks kurta, siis on väga tore. Aga tihti on see lihtsalt pidev kurtmine kurtmise pärast. Harjumus. Vahel ei mõelda isegi sellele, et inimene, kellele kurdetakse – äkki tal on veel hullemini asjad? Ja kas poleks parem üleüldse, kui asju üritataks hoopis KORDA TEHA? Või ongi lihtsalt mõnusam olla nö ohvri rollis ja kogu maailm on minu vastu? Ilm, inimesed, kliendid, partner ja isegi loteriid. Loteriidega on mul isklik vimm! 😀 Kogu maailm on minu vastu ja ma ei saa sinna midagi parata ja just give up. Aga, kui võtaks midagi ette? Üritaks need asjad korda teha? Ja kui ei saa korda teha siiski, läheks teeks midagi muud, mis tuju tõstaks hoopis? Üldse võiks olla mingi vingulimiit ja vingumaks! Kui üle limiidi minnakse, siis peab vinguja endale ja kuulajale näiteks pokaali veini ostma vms! Rahustab ennast maha ja ka kuulajal on tuju rõõmsam.

Iga mees on oma saatuse sepp ja oma õnne valaja. Ehk – tee si**st saia!

Võtame näiteks Derek Weida:

About Derek Weida

Siin on temast natukene kirjas. Tõlgiksin minu jaoks oluliseima – Ta sai sõjas haavata ja võitles 18 kuud, et oma jalga korda saada operatsioonidega jne. Lõpuks see amputeeriti. Tal oli palju raskeid ja depressioonis aegu, aga kas saaks teda süüdistada eksole? Reaalne tugev põhjus depressiooni jaoks ja igati mõistetav. Sai abi psühholoogilt ja sõpradelt. Aga nüüd on ta maru tubli ja paljudele eeskujuks, ka mulle. “So over time we stop settling, we stop making excuses, stop our bitching, and just get shit done. Fuck settling. Who wakes up in the morning and says, “I want to be half as good as I can be today?” Don’t forget what your purpose is. Stay focused, stay vigilant, and fuck you some life up!”

Ja neid näiteid on veel! Tublisi inimesi on vägagi palju, erakordselt tublisi vähem, aga on ka neid! 🙂 Nemad võiks meid mõtlema panna ja olla eeskujuks, näidates, kuidas ka läbi tõeliste raskuste, saab olla särav ja positiivne inimhing! Miks meie oma mini raskustega siis ei saa?

Jah, ka mina vingun vahepeal. Ma ei saa öelda, et ei  vingu, mu bestikad loevad seda blogi… 😀 Praegugi ma näiteks vingun vingumise üle! Aga ma üritan vingumist hoida minimaalsena ja enamasti nii, et kuidagi nõu saada selle käigus, et ving ära ka kaoks siiski. Ja kui miski ei aita, lähen ja olen asjalik hoopis. Koristan, teen trenni, vms. Saan mõtted vingult eemale ja lisaks midagi ära tehtud. Muide, trenn aitab väga hästi vingu vastu. Ja õues toimetamine. Või sõbraga kohvile minek. Ma nutan ka haruharva ja siis enamasti omaette, teen oma tönni ära ja siis olen asjalik edasi. Vahepeal lausa peab nutma lihtsalt. Tülitseda mulle ka ei meeldi ja enamasti üritan eemalduda sellisest olukorrast, kus konflikt tekkimas on. Lasen asjal maha rahuneda ja tihti konflikti siis ei tekigi või äärmisel juhul saab rahulikult läbi arutada hiljem. Halva tuju ja tülitsemise jaoks on alati aega ja ega need kuskile ei kao. Pigem teha muud ja paremad asjad ära ennem ja siis vaadata, kas on üldse tahet enam negatiivse jaoks. Elu on lühike, võiks üritada seda nii positiivselt elada, kui vähegi võimalik. Ju ma olen nii positiivne ja õnnelik, sest mul on super elu! Ei ole nii, mul on ka omad raskused, lähedased teavad neist. Ma lihtsalt keskendun enamasti asjadele, mis on hästi! 🙂

Sul on hea tervis? NAUDI seda, igaühel ei ole.

Sul on lapsed? Naudi, igaühel ei ole.

Sul on tööokoht? Naudi, igaühel ei ole.

Sul on lemmikloomad? Saad aru küll juba, kuidas asi edasi läheb. 🙂 Sul on vaba raha? Ilm on ilus? Sul on kodu? Sa näed kena välja? Sul on sõbrad? Sul on kallim? Sul on ilusad juuksed? Sul on kiire internett? Head mängud? Tuus telefon? Hea tuju? Kaks jalga? Kõrvakuulmine? Kaunis lauluhääl? Hea naaber? Kapis on head nommi? Pood asub lähedal? Hea raamat kapis ootel? Kohvikus oldi maru toredad? Päevapraad oli suurepärane? Poes super soodukas? Uni oli erakordselt hea täna? Põhjuseid on ju tegelikult meeletult, mis peaks tuju heaks tegema.

Minu praegune top 5 päeva esimese 5 tunni kohta, aga mitte tähtsuse järjekorras:

1. Erakordselt kaunis ilm

2. Kiisu tegi igahommikuse kaisu kaisu. ( anna mulle konservi varsti palun kohe kaisu)

3. Kohv oli tohutult maitsev, käisin tanklast ostmas, et teha pisike vaheldus kodusele mustale kohvile.

4. Sõbranna lubas mulle aiast tilli tuua, mul endal till ei kasva veel.

5. Avastasin, et maasikad hakkavad valmima!

Ja ma usun, et kui ma viitsiks, ma saaks oma 20+ asja kindlasti päeva peale, mis tuju heaks tegid. Aga ma oleks võinud seda kõike ka negatiivselt võtta:

1. Liiga palav!

2. Kiisu ei lasknud magada ja tüütas.

3. Tankla oli kaugel sellise palava ilma kohta!

4. Minu till ei kasva. 🙁

5. Maasikad saavad nii valel ajal valmis, tahtsin, et valmiks siis, kui külalised grillima tulevad jaanidel.

Klaas pooltühi, pooltäis – Sina ise valid, kuidas Sa asju näed! Sina ära ise oma elu keeruliseks ela. Hinda kõike, mis Sul on! Tee list mustaks päevaks, hea lugeda ja meenutada kõike head oma elus. Tee ka list oma mustadest hetkedest, siis saad võrrelda, et kas tõesti on hetkel nii halb, kui oled hullematki läbi elanud ja hakkama saanud. Aga seda listi kasuta vaid siis, kui positiivsete asjade list ei mõjunud.

Meil kõigil on raskeid aegu, ka kassidel! Pisi näiteks ei soovinud oma tooli jagada Sammyga, aga vahepeal on elu ( Hellu) karm ja ebaõiglane ja käseb asju jagada!

 

581 thoughts on “Vingumürgitus!

  1. Hiya, I am really glad I have found this information. Nowadays bloggers publish only about gossip and web stuff and this is really frustrating. A good web site with interesting content, this is what I need. Thanks for making this web-site, and I will be visiting again. Do you do newsletters by email?

Leave a Reply

Your email address will not be published.