Ma sain Hessi ehk Keto dieet!

No täiesti aus olles, sain ma sealt ühe kurgimajoneesi. Aga nii öeldes pole üldse nii vahva, teeme ikka nii, et detailid ei loe! 😛 Aga see on näiteks midagi, mida ma Ketos olles süüa saan ja teeb toidu maitsvaks ka! Aga mis see Keto ikkagi on eksole?

Lühidalt: 5% süsivesikuid, 20% valku ja vähemalt 75% rasva.

“This is ten percent luck
Twenty percent skill
Fifteen percent concentrated power of will
Five percent pleasure
Fifty percent pain
And a hundred percent reason to remember the name”  Ideaalne tsitaat siia, eksole.

Kaloreid peab ka kindlasti tarbima vastavalt enda vajadusele. Valku võiks olla umbes 1,5-2g kehakilo kohta. Peamine on siiski, et süsivesikuid oleks vaid 20-30g  päevas. Kõik need arvud veidikene ka varieeruvad vastavalt inimesest, nagu ka kõige muu puhul. Mõnele sobib isegi 50g süsivesikuid. Ise olen kindlas ketoosis, kui see on kuni 20g. Raske versioon, aga see on tulemusi väärt! Ketoosis olekust saan mina aru sellest, et atsetooni lõhna tuleb isegi suust. Tic tac! 🙂

Esimesed umbes 2 nädalat on üleminek, võib esineda Ketogrippi ja jõud kaob pisemaks jne. See aga läheb üle ja siis hakkab keha energiaks kasutama oma rasvavarusid! Toit ei ole meeldiv, sest palju rasvast hakkab ääretult vastu aga selleks tasub leida omad nipid ja meeldiv allikas rasva jaoks. Väga kiidetud on avokaado – mina jälestan seda. Just oli internetis ka postitusi, et avokaado sööjad teevad paha loodusele – niisiis, ma olen kangelanna! 😛 Aitan hoida tasakaalus, et teised saaksid neid süüa!

Mina teen peale trenni endale sheiki – 50ml piima, 200ml vett (see natukene piima annab maitsele meeletult palju head), kreatiini, maitsestatud valgupulbrit, mõned purustatud marjad, oliiviõli, kookosrasva. Kallan ruttu alla ja rahu majas enamus rasvade kohalt. Söögiks on kindlasti mul alati liha, juust , mune, hapukoor, või, majonees, kapsas, pähklid ja maapähklivõi. Enamasti toitun ma eesmärkideks, mitte nautimiseks. Kui nii ägedat võistlust nagu BeFIT2017 ees pole, siis teen ma ka vabu päevi toitumiskavast.  Ja tihti olen Keto asemel olnud niisama Low Carb. Aga muidu on mul kõik grammipealt kirjas ja teen kava natuke alla vajaliku koguse, sest siis on mul alati võimalus maitsta 1-2tl midagi head ja ma ei pea seda arvutamagi. Freedom!!! Jah, ma armastan rämpstoitu ( ehk omnomnom ) ja ääretult tervislik ei saa minust eal. Ma ei vabanda selle eest ka! Kõik peab lihtsalt tasakaalus olema :)!

Ma tegin süüa! Keto style! See oligi nii mõeldud, ausalt!:P Muidugi fritüüris pole parim Keto lahendus.

Youtubes on tegelikult ääretult palju häid videosi Keto selgituseks, inglise keeles muidugi.

Näiteks see: Ketogenic Diet Explained või midagi lühemat How To Burn The Most Fat.

Keto ei ole mõeldud vaid rasva põletamiseks ja osad teevadki seda eluviisina, mitte ajutiselt rasva kaotamiseks. Ketot on kasutatud näiteks ka vähihaigete puhul. Igatahes olla sellel palju lisa kasutegureid peale rasva põletamise

Keto puhul on kindlasti VÄGA tähtis kasutada soola. Soola soola soola soola igale poole! Näiteks must kohvi meresoola ja võiga on hea, aga mitte maitsev lahendus. Ise tarbin lisaks ka magneesiumit – hästi oluline, et ketoosis olles oleks enesetunne parem. Keto puhul on veel mainitud, et võib esineda ka kõhulahtisust, ei oska kommenteerida seda õnneks. Toidulisanditest teen ka eraldi postituse.

Ketoni jõudsin mina tänu oma imelisele nõustajale Brena Fitnessist (ei ma ei väsi eal teda kiitmast). Alguses tegime mulle menüü, et ma rohkem sööks ja, et see oleks madala süsivesikuga. Hakkasin mõtlema, et kui paari nädalaga juba paar kilo kadus – kui vähe on hea, siis VEEL vähem on VEEL parem!  ( Seda öeldes peab kasutama Thori häät! Võimalusel visata kruus ka katki, sest Thor motiveerib!)

Uurisin ja avastasin Keto, arutasin sellest ka koheselt oma nõustajaga, sain loa ja hakkasingi pihta. See oli umbes 8 kuud tagasi – 6 kuuga kadus 13 kilo. Trenn, Keto ja IF koostööl muidugi. Pole just VAUUU, nii kiire kaalukaotus, aga oli tervisele leebe ja väga hea tuju oli ka enamus ajast. Peekon ometigi ju iga päev! :O

Nüüd võistluse jaoks alustasin ma Ketoga uuesti ja tagasi ketoosi jõudmisega läks sel korral nädal ( esimene kord 2 nädalat) . Keto grippi seekord ei tekkinud, sest olin hoidnud süsivesikud juba madalal. Kilo on kokku 2 nädalaga läinud, mõõdud ja välimus on aga muutunud märgatavalt :).

Tunne on hea, motivatsiooni jagub ja selles ma süüdistan häid videosi, muusikat ja positiivseid inimesi enda ümber! 🙂 Kiisusi ka, muidugi ikka ja alati kiisusi!
Tundub, et postitused tulevadki pikad kahjuks/õnneks. Vabanduseks – siin on pilt minu kassidest.

Leave a Reply

Your email address will not be published.