Ma saan süüa!

See peamise foto neiu on selle figuuriga, mida ma loodan kunagi saavutada! Tundub hästi sarnane minu raamile. 🙂

Päev nr 49 BFIT2017 Hers ajakirja võistluses… ehk vaid üle nädala on veel aega. Täiesti märkamatult on aeg möödunud. Hoidsin end nimelt hästi tegevuses, et oleks vähe aega mõelda, et ma ei jaksa, ei taha, ei suuda, ei oska, ei saa jne. Ja nüüd on aeg otsa saamas. PAANIKAAAAA! Nüüd, kui meeldima hakkas, saab läbi. Eks see nende trikk siis oligi jah! Kaks kuud on piisav aeg, et inimene harjuks ära tervislik olemisega ja siis pole enam võistlust motiveerimiseks vaja. Kavalpead! 😀

See on siis ka viimane mõõtude jms vahekokkuvõte.

Alguse mõõdud ehk u 1,5kuud tagasi – rind 95, talje 82, puus 100, reis 59 käsi 34, kaal 62

Praegused mõõdud – rind 93 (-2), talje 74 (-8), puus 94 (-6), reis 54 (-5), käsi 32,5 (-1,5), kaal 58 (-4)

Peput veel ei ole, ei ole, ei ole. 🙁 Aga ega see nüüd paari nädalaga ei peaks tekkima nagunii. Ja ennem seda ma pepule ei keskendunud. Kuid… käisin vannis ja mõtlesin, et mis kõva asi see pepu all on. Otsisin, otsisin ja lõpuks sain aru, et see on lihas… 😀 see oli väga omapärane hetk! Mul ei ole mitte kunagi varem seal tuntavaid lihaseid olnud. Ja jõudu on ka ääretult palju tulnud! Igapäevased toimetused on tänu sellele hulga kergemad. Jõud tekitab sõltuvust! Jätsin kreatiini ära aga personaalseid rekordeid teen aina üle.

Lõpuks olen toitumise nii käppa saanud, et saan isegi väljas söömas käia! Avokaadoga leppisime ka ära siin vahepeal. Maailma parim salat asub Tavernas! Ausalt ka, pizzakohas! Krevetid, juust ( kitse või feta), avokaado, oliivid, tomatid, roheline salat ja meeletult maitsev kaste – kaste sisaldab apelsinimahla, magusat chilli kastet, oliiviõli, Meira sinepit ja soola. Ebareaalselt hea salat. Abikaasa sõi kõrval pastat ja mul oli nii erakordselt ükskõik, kuigi pasta on üks maru maitsev asi. Ainus negatiivne külg selle salati juures – ebaviisakaks võib teha. ” Mhmh, ma söön!” Sel ajal, kui teine üritab juttu teha. 😀 See on SEE toit, mis pani mind avokaadot vihkamise asemel armastama!

Grillitud tiigerkrevetid kerge salatiga

Ehk ei ole midagi, et kindla toitumisega ei saa enam väljas söömas käia. Saab küll! Lihtsalt limiteeritud kohad on ja tihti ka ei tasu, sest ise tehtud toitu on ikkagi kindlam arvutada, iseasi kas see just maitsvam on. Mina saan käia näiteks Babybackis ribisi nosimas, Tavernas seda salatit söömas ja buffee kohtades saan ka käia. Sellega harjub ära, et imelikult vaadatakse buffeedes. ” Nii, sealiha juustuga ja? Ainult sealiha juustuga? Aga kartulit? Ei? Salatit? Ei? Kaste…? Ainult sealiha? Okei…” Ja siis laon oma külmvaliku taldriku koos lisa lihaga ka kandikule ja silmad lähevad veel suuremaks teenindajal. 😀 Üldiselt ma tihti söömas kuskil ei käi, aga kui käin siis valin asju, mida ma enamvähem tean – googeldan ruttu juurde ja igaks juhuks selle ja järgmise päeva kodused süsivesikud tõmban nii alla, kui saan. Sest 100% ma ju ikkagi ei tea väljas süües koguseid ja kõike, mis toidus oli. Parem karta, kui kardio! Ja kindlasti peab toit väljas olema täielik maitseelamus, muidu ma võiks ju kodus ise ka süüa teha, ma ei ole ka halb kokk. 🙂

Lisaks on vahepeal veel juhtunud nii, et keset ööd läksin… jooksma. Mis toimub? Kes on see neiu, kes peeglist vastu vaatab? Läheb öösel jooksma, sest magama ei tahtnud veel minna? Kas selle asja nimi ongi Fat adaption? Hommikul voodist ENNE kohvi, saan ka kiiruga üles. Tahan tegutsema minna! Ja jääkapsas ajab meeletu isu peale – lihtsalt läheks ja võtaks natukene jääkapsast, juustu, liha, kurki ja toorjuustu ka veidike ja O M G. Party up in here!

HandSaladSandwich!

Üleüldiselt on toitumine vaikselt nii selge, et saan juba päris ägedaid asju nosida! Uuest köögikaalust on ka meeletult kasu. Menüü tegin ka selliseks ümber, et seal on kirjas asjad, mida kindlasti pean sööma ja siis on eraldi kirjas, et palju ma võin endale peale seda lubada valku ja süsivesikuid ning palju rasva kindlasti veel lisaks vaja on. See jätab meeletult valikuid liha ja snäkkide suhtes. Saab täiesti PÄRIS eineid süüa! 😀 FREEDOM!

Muidugi on natukene ikka veel raske, et teised saavad pizzat ja süsivesikuid. Aga see, et tõesti ongi LÕPUKS ometi Fat Adaption käimas, see motiveerib meeletult ja pole üldse nii raske abikaasale näiteks magustoite teha. See on ka tõsi, et mõte jookseb paremini Fat Adaptioniga – genereerisin talle hea jaheda magustoidu. Ütles, et on super! 🙂 Ise ei tea, pean usaldama. 😀

Kiht 1 ja 2 (vasemal) – sügavkülmutatud banaan + piim + valge shoksi valgupulber püreestatult, nutella, vaarikad, maapähklivõi vahele. Kiht 3 (paremal) – sügavkülmutatud vaarikad, banaan, piim, sama valgupulber, mustikad püreestatult ja peale pähklid ja vaarikapuru.

Aga nüüd selle kõige tähtsama osa juurde! Fat Adaptioni positiivsusest – Inglisekeelne video ja rääkija on ise u 50 aastane naine … with ABS! Ehk see on  SEE põhjus, miks Keto dieeti tehakse. See võib võtta 2 nädalat, kuni 2 kuud aega, et  sinna jõuda (mõnel juhul isegi kauem). Seni on lihtsalt ketoosis olemine, mis on ka kasulik, kuid ega just eriti hea olla ei ole. Mina pole siia varem jõudnudki, sest kui ma varasemalt tegin Ketot, siis mul oli kuus korra cheat aeg ja see kuidagi rikkus sinna jõudmise ära. Ise arvasin, et kõik on ok ja olemas. Aga nüüd, kui see päriselt ära tuli, ma tean, et vot see nüüd ongi see! See, OMG energia! Hea tuju! Rasva läheb ja tahaks aina ringi askeldada. Kõik Ketoosis oleku negatiivne on nagu käega pühitud. Woosh, all gone! Ei oska ei istu, ei astu enam. 😀 1,5 kuud ootasin! Aga ära ootasin! Täiesti teise inimese tunne on. Nüüd ma lõpuks tean, miks seda Keto asjandust nii väga kiidetakse. 😀 Ennem oli see ikka paras piin ja ka niisama tervisliku toitumise + trenniga saaks sama kiireid tulemusi. Eks ma nüüd vaatan, mis see kaal ja mõõdud nüüd tegema hakkavad! Aga no tuju, energia, ideed, enesetunne. EPIC! Vandusin, et Keto elustiil pole mulle. Pean vist oma sõnu sööma… loodan, et need on low carb. 😀

Lühike isiklik list sellest, mis muutus Ketoosist Fat Adaptionisse jõudes:

 • Jõudu tuli juurde
 • Parem tuju
 • Energiat rohkem
 • Rasva kaob – maha just ei voola, aga natukene kiiremini kaob, kui ketoosi ajal
 • Pea ei käi ringi
 • Reaalsed unenäod- algas tegelikult juba ketoosi ajal aga jätkub
 • Ei ole iiveldusi
 • Kõht ei valuta
 • Uni on korralik ja sügav, ei ärka väsinult
 • Kiirem ja ägedam mõtlemine
 • Kõik maitseb magusamalt – algas tegelikult juba ketoosi ajal aga jätkub

Ketoosis olles oli küll vahepeal nii jube, et tahe alla anda oli suur. Esimesed 2 nädalat oli nõrk Ketogripp, selle elasin kenasti üle. Kuid see, mis algas peale 1 kuud oli küll väga raske. Igasuguseid tervisemuresid oli. Aga eks enda viga ka, nii mõnigi asi polnud nii õigesti, kui oleks pidanud. Aga sain lõpuks korda ja tuligi kohe progress ära! 🙂 Võttis vaid 1,5 kuud… 😀 “vaid”.

Vabandan pika postituse eest. Siin on kassipilt – Jälle see Pisi, sest ta on viimati lausa nimelt eriti numpsik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.