Kuidas tutvustada uut kassi vanadele?

Ehk kuidas teha nii, et uue pereliikme saabumine oleks võimalikult valutu, nii uuele, kui ka vanadele elanikele. 🙂

Ka parim sõbranna võttis natukene aega tagasi enda täiskasvanud kassile lisaks kassipoja. Nendel laabus see olukord imeruttu ja kohe bestikad. Ei olnud absoluutselt mingisugust draamat jms nagu meil. Alguses natukene ikka hoiti silma peal ja ööseks pisikesele valve aga ruttu oli juba aru saada, et polegi vajalik.

Sõbranna kiisud 🙂

Aga alati nii ei lähe, eriti, kui kodus on juba 4 väga isepäist kiisut. Mul oli juba terve igavik soov süsimusta isase kiisu järele. Täiesti kogemata juhtus minu uudistesse kuulutus, et selline isend Pätu otsib endale kodu. Kuigi mul oli täielikult kiisude limiit täis, siis jäi ta mulle väga hinge ja katsusin talle ka omal käel kodu leida. Lõpuks mõtlesin, et PEAB olema moodus, kuidas meil oleks võimalik ise talle kodu pakkuda ja abikaasa ka nõusse saada. Kogu see palumine, äraostmine jne jne võttis aega nädala, aga kiisuluba sai mulle antud! Lepingu pidin ka kirjutama, et see on maksimum! 😀 Kalliks läks see kiisu mulle maksma, aga ta on seda väärt!

Aga nüüd oligi suurem mure, kuidas see imetilluke miisu meie koju muretult saada. Esimese asjana on tähtis, et uut kiisut ei laseks teistega kokku ennem, kui ta on arsti juures ära käinud ja saanud ka kindlaks, et usse ka pole. Ehk ussirohu kuur tehtud ja kontrollitud. Meie Pätu sai vannitoa enda ajutiseks korteriks. Paari päeva pärast saime ka arstilt kontrolli, et pole ei lestasi ega midagi muud, mille üle peaks muretsema. Ideaalses maailmas oleks kiisu kuni vaktsineerimiskuuri lõpuni omaette toas, kus kõik oleks mega steriilne jne, et kiisude karvad ja muu omavahel kokku ei saaks. Kui me kaksikud kiisud oma perre tõime, siis võtsime ukse ees riided seljast ja desovahendiga käed üle jne ja kogu see kestis oma kuu aega, et kõik oleks ohutu. Ei olnud! Isegi usside ohvriks langesime, kuigi mitu kuuri tehtud jne. Täiesti steriilselt ei anna asju ajada, kui kodus juba on eelnevalt lemmikloom – tee mis tahad, midagi ikka levib! Sel korral otsustasimegi, et ei hakka nii anaalselt asja ajama ja hakkasime kiisusi tutvustama, kui arstilt loa saime. Nii on loomakestel vähem stressi ka, pole mingi imelik olevus kusagil lukutaga peidus koguaeg.

Pätu ehk P@u ehk Päu ehk Päts ehk BatCat ehk Toothless – heal lapsel mitu nime!

  • Esimese asjana, sai lastud teineteist uksevahelt piiluda. Kes oli kohe sõber, kes lausa urises.
  • Järgmiseks sai tehtud sama käega pai eri kiisudele, et lõhnu levitada.
  • Siis tuli samal ajal kõigile maiustuste jagamine.
  • Siis tuli konserviaeg samaks ajaks kõigile. Söömise ajal peab maru jälgima muidugi, et igaüks ikka oma kausiga tegeleks. Täiesti alguses on nii tillukesel ju lausa kiisutitade toit.
  • Ja alles siis tulid järelvalvega mänguajad ühiselt elutoas.
  • Lisaks on tähtis, et keegi ei tunneks, et tema vähem tähelepanu saab.  Ehk lisa hellitusi kõigile.
  • Üleüldiselt rohkem kõiki jälgida, et aru saada, ega keegi liigselt stressis pole.

Konserviaeg

Praeguseks on nii, et 2 nädalat täitub ja kogu suhtlus on hulga edasi arenenud ja mänguajad pikemad. Kuid ilma järelvalveta üle 5 minuti jätta ei julge veel. Öösiti on pisike kindlasti omaette toas. Kuna ta on alles kassipoeg, siis tal tulevad vahepeal jonnid peale ja siis tahab maru kakelda. Kuid kuna teised on suured, siis nemad ei pruugi oma jõudu tunnetada ja võivad väikesele liiga teha, kui just mitte vastupidi. 😀 Väike on meil VÄGA agressiivne, kui metsik mängutuju peal on. Lühidalt on meie uus kassipoeg väga erakordselt tita ja marakratt! 😀 Aga no nimi sobib! Kaksikutega oli meil see üldiselt lihtsam, aga samas olid nad kauem vannitoas peidus ka. Ja eks nemad said ju omavanusega mängida ja kakelda.

Mis soovitusi mul veel oleks? Üritada ajastada nii, et uue kiisu võtmise ajal oleks näiteks ka puhkus. Saab rohkem tähelepanu pöörata ja vajadusel olemas olla. Iga kass on muidugi oma iseloomuga ja eal ei tea, kes ja kuidas omavahel klapivad. Kui võtta uueks kassiks kassipoeg, siis peab arvestama koheste lisakulutustega. Kassipoja toit, ussirohi, arstil käimine. Lisaks kohe maast madalast peaks kiisule käitumist õpetama. Ma ei ole kohanud veel kiisulast, kes ei tahaks käsi ja jalgu rünnata. See tuleks juba koheselt välja juurida, sest väikesena on see jah nunnu ja puha, aga suuremana on seda raskem välja juurida. Üleüldse kassipoja boonus ongi see, et kergem on oma käe järgi kasvatada. Tuduaeg on meil juba peaaegu selge! Väga kiirelt õpib, kahjuks ka pahandused õpib ruttu selgeks! 😀 Mida kindlasti MITTE teha, mida mõni isik soovitab – kassi/kasse konserviga vms-ga kokku määrida, et tunduks ahvatlevam. Nii võib kassist ilma ka jääda! Vitsa annaks neile, kes nii soovitavad!

Aga mis seal pikalt ikka seletada! Kõige tähtsam ma usun, et sai kirja ja augustis saab ta kindlasti ka linnaloalt vabastuse. Ehk saab alaliselt terve kodu enda kasutusse.

Vabandan postituse pärast… 😀 Siin on pilt kassist, ausalt ka!

 

 

 

603 thoughts on “Kuidas tutvustada uut kassi vanadele?

Leave a Reply

Your email address will not be published.